תמ”א 38 – להחזיר את הבטיחות לבית

בשנת 2005 הכריזה המדינה על תחילתה של תכנית לחיזוק מבנים כחלק מההתגוננות במקרה של רעידות אדמה.

תכנית זאת, הנקראת תמ”א 38, מיועדת לחזק מבנים ישנים שהוקמו לפני שנת 1975, ובכדי לעודד את הוצאתה אל הפועל היא כוללת גם אפשרות להוספת מעלית, חדרים, ממ”ד מרפסות, ושיפוץ חדר האשפה וחזית המבנה, המדרגות או הגינה הצמודה לבניין.

תמ”א 38 מיושמת בימים אלו בבניינים רבים בכל רחבי הארץ ועתידה להמשיך ולצבור תאוצה.

סטנדרט אחיד של בנייה בטיחותית

המשמעות העיקרית של תמ”א 38 היא ליצור סטנדרט אחיד של בנייה בטיחותית אשר תוכל להגן על הדיירים בעת רעידת אדמה.

לכן, רק קבלני עבודה או מפקח בנייה מורשים ומנוסים לוקחים על עצמם לנהל פרויקטים אלו, אשר עשויים לקחת זמן רב ולגרום לבעיות בלתי צפויות אשר מקורן בבנייה חובבנית ובליקויי בנייה שמתגלים ככל שביצוע התכנית מתקדם.

התנהלות מורכבת

בעלי הדירות הם שקובעים איזה קבלן או מפקח בנייה ינהל את הפרויקט, וחשוב להקדיש מחשבה רבה טרם ההחלטה במי לבחור.

חברת בובליל נדל”ן מתמחה בביצוע תכניות תמ”א 38 במגוון רחב של בתי מגורים ומלווה את התהליך ביסודיות הראויה הכוללת קבלת כל האישורים הנדרשים, תיאום עם הרשויות, עמידה בזמנים, ריכוז תקני של חוזי העבודה וההסכמים ומתן הצעת מחיר ותכניות עבודה מפורטות ושקופות ללקוחות.

ביקורת בנייה ופיקוח על העבודה

מאפיין נוסף של עבודתו של דודי בובליל, מנהל חברת בובליל נדל”ן, הוא עבודה בצמוד לדרישות ולסיכומים ההתחלתיים עם הלקוח, תוך ביצוע ביקורת בנייה ופיקוח על העבודה במהלך פרויקט תמ”א 38.

התוצאה הסופית כוללת בית חדש לגמרי מבחינת המראה, התפקוד והתחושה ומביאה לשביעות רצון רבה בקרב הדיירים, אשר גם משפרים את איכות חייהם וגם מעלים את ערך הנכס, והכול – בדיוק כפי שהובטח להם.
לא פחות חשוב לפנו למפקח בנייה מקצועי ומיומן שישמור על האינטרס של הדייר מול הקבלן בנייה.


הקמת בריכה פרטית לבית – פולס לידר >