בדיקות רטיבות – מניעת נזקים ארוכי טווח

אחד מההיבטים החשובים ביותר של מפקח בנייה הוא לזהות ליקויי בניה.

מדובר על בעיות שעשויות להתגלות במהלך הבנייה, כאשר עדיין לא מאוחר מדי לתקנן, או על בעיות שמתגלות כאשר הבניין כבר מאוכלס ואז אי הנוחות ועוגמת הנפש חמורות הרבה יותר. בדיקות רטיבות נמצאות בין פעולותיו של מפקח הבנייה, במסגרת איתור ליקויים בעייתיים במיוחד.

בדיקות רטיבות נעשות לאחר שמתגלות נזילות או הצפות שמקורן עשוי להיות בריצוף, בצנרת, במעטה החיצוני של הבית או בגג.

כך או אחרת, מדובר על ליקוי בנייה שקריטי לתקנו, אחרת הוא יכול להביא למגוון בעיות, כמו סדקים, כתמים, ריח עובש, נזקים לקירות, לתקרה ולריצוף וירידה של ערך הנכס. מומלץ להזמין מפקח בנייה מומחה בכדי שיזהה בזמן את הבעיות ויוכל להצביע על הדרך הטובה ביותר לפתור אותן.

טיפול יסודי

הנזקים שרטיבות ונזילות גורמות עשויים להחמיר עם הזמן ולכן חשוב להתייחס אליהם בכובד ראש. דוד בובליל, בעל חברת בובליל נדל”ן, מתמחה בביצוע בדיקות רטיבות במסגרת ליווי תהליך בנייה או בטיפול במבנים קיימים.

דודי מנוסה באבחון בעיות רטיבות ונזילות, מצביע על הגורמים הבעייתיים ומפרט אודות התיקון המתאים והיסודי ביותר שימנע את הישנות הבעיה. אנו משתמשים במכשור מקצועי ומתקדם לצילומי צנרת, צילום אינפרא, בדיקות עם מד לחות ועוד…

ביצוע בדיקות רטיבות הוא רק חלק מתחומי הפעילות של חברת בובליל נדל”ן המספקת גם שירותים של ביקורת מבנים ושיפוצים בהתאם לנהליי תמ”א 38.

החברה שמה דגש על בקרה ופיקוח יסודי, על בחירה נכונה של אנשי המקצוע ועל עמידה בלוחות זמנים לכל אורך תהליך הבנייה. זהו המענה היסודי ביותר שניתן לקבל בכל הקשור לליקויי בנייה.